یک نرم‌افزار تجارت الکترونیک تهیه کنید

مجبورید این کار را انجام دهید تا مشتریان‌تان بتوانند محصولات‌تان را مشاهده کرده، اطلاعات‌شان را وارد کرده و خریدی امن انجام دهند. این نرم‌افزار اطلاعات مربوط به مشتری را با امنیت تمام ذخیره می‌کند. در این زمینه کم نگذارید، زیرا انتخاب یک نرم‌افزار تجارت الکترونیک بهتر در القای حس امنیت خرید برای مشتری تفاوت بزرگی ایجاد می‌کند.

نرم‌افزار تجارت الکترونیک

نرم‌افزار تجارت الکترونیک

همچنین می‌توانید یک از خدمات وب سایت تجارت الکترونیک فراگیر استفاده کنید. سایت‌هایی مانند Shopify و Volusion بسته‌هایی رقابتی، قالب‌های رایگان، بسته‌های سفارشی، امکان پردازش کارت اعتباری و بیشتر خدمات بسیار دیگری ارائه می‌کنند. خدمات تجارت الکترونیک آنلاین فروش محصولات بر روی وب را آسان می‌کند بدون این‌که هزینه بالاسری زیادی داشته باشد. هیچ رابط و یا قالب سفارشی برای کار وجود ندارد؛ در چارچوب خدمات ارائه شده این سایت‌ها می‌توانید به سادگی یک فروشگاه آنلاین ایجاد کنید.

بهترین نرم‌افزار‌ تجارت الکترونیک

پیدا کردن بهترین نرم‌افزار تجارت الکترونیک برای ساخت فروشگاه آنلاین امری دلهره آور و باعث ایجاد سردرگمی است، به خصوص اگر شما در دنیای ایجاد کسب و کار تجارت الکترونیک یک مبتدی و نوآموز باشید. زمانی این موضوع می‌توان ترسناک‌تر باشد که خودتان را یک کاربر عادی کامپیوتر در نظر بگیرید (نه یک فرد آماتور در برنامه نویسی، بلکه فردی که برای انجام وظایف روزانه با کامپیوتر مشکلی ندارد). ایده ساخت ماشینی که بتواند محصولات‌تان را به فروش رسانده و پول آن را به حسابتان بریزد کمی دیوانگی است، نه؟
اما می‌دانید چیست؟ این هدف کاملاً برای شما دست یافتنی است چون این روز‌ها نرم‌افزار‌های تجارت الکترونیک هستند که می‌توانند به مردمی عادی مثل شما کمک کنند کسب و کار آنلاین خودتان را راه بیندازید. بنابراین بدون توضیح اضافه، اجازه دهید نگاهی بیندازیم به برخی از بهترین نرم‌افزار تجارت الکترونیک موجود در بازار امروز:
۱٫ ‌Shopify
Shopify احتمالاً بهترین نرم‌افزار تجارت الکترونیک در بازار امروز است. این نرم‌افزار مناسب‌گزینه برای کسب و کارهای کوچکی است که تازه دارند شروع به کار می‌کنند تا وقتی به فروشگاهی تبدیل شوید که میلیون‌ها تومان محصول می‌فروشد. این بدان معنی است که این سایت قابلیت این را دارند که با گسترش کسب و کار شما، فروشگاه شما را رشد و ارتقا دهند.
Shopify یک وب سایت سازنده فروشگاه تجارت الکترونیک تک مرحله‌ای است که به راحتی و بدون نیاز به دانستن زبان برنامه نویسی، کار ساخت فروشگاه را برایتان براحتی کشیدن و رها کردن (drag and drop) کرده است.
فکر نکنید که این سایت بیش از حد ساده بوده و نمی‌تواند به درد فروشگاه‌های بزرگتر بخورد چون کاربران این سایت صاحبان کسب و کارهای کوچکی هستند که از هزاران تومان فروش در روز شروع کرده و هم اکنون تجارت الکترونیک میلیادری دارند.
۲) Bigcommerce
نرم‌افزار Bigcommerce دیگر وب سایت معتبر سازنده فروشگاه‌های تجارت الکترونیک است که به شما امکان می‌دهد فروشگاه‌تان را بدون درگیر شدن در فن آوری‌های درهم و برهم، استوار کنید. فروشگاه Bigcommerce مناسب کسب و کارهای کوچک تا فروشگاه‌های بسیار بزرگ است. همچنین نرم‌افزار Bigcommerce یکی از بهترین نرم‌افزار‌های تجارت الکترونیک موجود در بازار است. به نظر ما بزرگترین رقیب این نرم‌افزار، نرم‌افزار Shopify است و هر یک از آنها جوانب مثبت و منفی خود را دارند.
به طور کلی، در عین حالی بسته‌های اصلی Bigcommerce دارای کمی ابزار بیشتر است، احساس می‌کنیم Shopify طرح نمای بهتری داشته، برنامه‌های کاربردی بسیار بیشتری برای افزودن به فروشگاه در اختیارتان قرار داده و نسبت به Bigcommerce، دارای مجموعه بسیار بزرگتری از کارشناسان واجد شرایط و از پیش تایید شده برای استخدام از جانب شما است (در صورت تمایل).
۳) Wix eCommerce
نرم‌افزار Wix یک سایت کشیدن و رها کردن «خالص» است که به معنای واقعی کلمه امکان کشیدن و رها کردن هر چیز به هر جایی روی وب‌سایت را در اختیار‌تان قرار می‌هد. داشتن پلت فرم کشیدن و رها کردن «خالص» بدان معنی است که برای قراردادن مطالب خود در نرم‌افزار Wix آزادی و خلاقیت بیشتری دارید. بنابراین نرم‌افزار‌های دیگر تجارت الکترونیک به اندازه Wix امکان قرار دادن تصاویر دقیق، نمایش اسلاید، متن و غیره در جاهای دلخواه را به شما نمی‌دهند.
در مقایسه با Shopify و Bigcommerce، نرم‌افزار Wix یک نرم‌افزار کمتر پیشرفته تجارت الکترونیک است. این نرم‌افزار مناسب افرادی است که می‌خواهند تنظیمات اینترنتی ساده‌تری داشته و در عین حال برنامه‌‍‌ای برای فروش محصولات متنوع (مانند بیست محصول یا بیشتر) ندارند و پیچیدگی و کار تخصصی کمتری لازم دارند (مثلاً نیاز به ادغام نرم‌افزار‌های حسابداری، بازاریابی، تحقق و توسعه و غیره دارند). اگر تصمیمی برای ساخت فروشگاهی بسیار پیشرفته ندارید، Wix می‌تواند گزینه بسیار جالب‌تری برای‌تان باشد.
۴) Weebly eCommerce
نرم‌افزار Weebly یکی از چشم‌نواز‌ترین و کاربر پسند‌ترین سایت‌های سازنده وب‌سایت‌های کشیدن و رها کردن در بازار است. علاوه بر این، ویژگی‌های جامع تجارت الکترونیک این نرم‌افزار به شما اجازه ساخت سریع یک فروشگاه آنلاین کاملاً برجسته را به شما می‌دهد. این نرم‌افزار نه تنها به شما امکان می‌دهد محصولات متعدد یا گونه‌های متعدد از یک محصول (مانند رنگ، اندازه، و غیره) را در کنار هم قرار دهید بلکه سبد خرید کاملاً یکپارچه آن کاری می‌کند که خریدار هرگز مجبور به ترک سایت شما نشود تا با ایجاد حس اطمینان، تجربه خریدی سیال و پایدار را در مشتری ایجاد کرده و همچنین یک فرایند پرداخت یکپارچه، آسان و با پردازنده‌های محبوب و قابل اعتماد از جمله Stripe، PayPal، Square و Authorize.net را فراهم نماید.
نرم‌افزار Weebly مانند WIX، بهترین وسیله برای کسب و کار‌هایی است که به ابزار‌های تجارت الکترونیک پیشرفته نیازی ندارند. این نرم‌افزار مناسب فروشگاه‌هایی است که بیست یا در همین حدود محصول برای فروش داشته، و نیاز به ادغام نرم‌افزار‌های خارجی ندارند (مانند حسابداری، فروش، بازاریابی، موجودی نرم‌افزار تحقق، و غیره) تا به ایجاد یک فرآیند کاری خودکار کمک کرده باشد.
با این حال، هر چند ابزار تجارت الکترونیک Weebly به اندازه سازندگان فروشگاه‌های آنلاین مانند Shopify و Bigcommerce جامع و کامل نیست، اما برای ساخت یک فروشگاه آنلاین بسیار موفق کفایت می‌کند.
باا این حال، آن‌ها سازنده‌های وب سایت بسیار کاربر پسند و چشم نوازی هستند، بنابراین منحنی یادگیری نحوه کار با ابزار‌های آن‌ها نسبتا کم است. پس Weebly یک نرم‌افزار تجارت الکترونیک مناسب برای مبتدیان است.
۵) Squarespace Commerce
نرم‌افزار Squarespace با عنوان بهترین ابزار کمک به کاربرانی مانند شما شناخته می‌شود که می‌خواهند وب سایت‌های بسیار زیبا با تصاویر غنی ایجاد کنند. قالب‌های این نرم‌افزار بسیار خوش آب و رنگ و خیره کننده هستند، اما آنچه که بسیاری از مردم موفق به درک نمی شومند این است که سرعت کار با این ابزار تجارت الکترونیکبسیار زیاد است.
علاوه بر اینکه قادر به ایجاد نمایی بسیار زیبا هستید، Squarespace همچنین به شما اجازه می‌دهد تا کنترلی کامل بر تنوع محصولات خود داشته باشید، موجودی‌تان را مدیریت کنید، محصولات نامحدود آپلود کنید، محصولات فیزیکی یا دیجیتالی بفروشید، کوپن بسازید، گزینه‌های حمل و نقل و هزینه‌ها را پیکربندی کنید، مالیات فروش را پیکربندی کنید، لیست ایمیل مشتریان را مدیریت کنید و سایر ابزار مفیدی که باعث می شود یک فروشگاه آنلاین جامع بسازید.
می‌خواهیم Squarespace را در همان شاخه Wix و Weebly گروه‌بندی کنیم: مناسب و سر راست برای نیازهای تجارت الکترونیک و با پیچیدگی کمتر. اگر چه ابزار‌های موجود تجارت الکترونیک Squarespace به اندازه ابزار‌های Shopify یا Bigcommerce جامع نیستتند، اگر فروشگاه‌تان ساده بوده و دنگ و فنگ زیادی لازم ندارد، Squarespace به خوبی از پس کار‌هایتان بر خواهد آمد، به خصوص اگر در مورد طراحی وب سایت‌تان حساس هستید. علاوه بر این، Squarespace از گزینه‌هایی همچون Shopify و Bigcommerce بسیار ارزان تر است.

درباره نویسنده

پروژه های بزرگ و کوچک زیادی را در داخل و خارج از کشور انجام داده ام. تمامی مطالبی که در اینجا می نویسم نیاز های روزانه من بوده است و کاربرد عملیاتی دارد. مطمئنا روزی به درد شما هم می خورد، پس با دقت بخوانید!

نوشته های مرتبط