چند گام ساده برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی

چند گام ساده برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی

گام اول : مشخص کنید که چرا تصمیم دارید یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید
هدف، هدف، هدف! در راه اندازی یک کسب و کار آنلاین نیز مانند هر کار دیگری ابتدا از هدف شروع می کنیم. اینکه از این کار دقیقا چه می خواهیم. صادقانه بیندیشید و دلایلی که به واسطه ی آن ها می خواهید یک کسب و کار آنلاین راه اندازی کنید را برای خود یادداشت کنید. اهدافتان را در قسمت های مختلف روی برگه ی کاغذ نوشته و جلوی چشم بگذارید و هر لحظه با خود مرور کنید.
بر ترس ها و نگرانی های خود غلبه کنید و با پشتکار و اراده ای قوی به سوی اولین گام حرکت کنید. هر جایی از این مسیر که احساس خستگی و ناامیدی داشتید مجددا اهداف خود را مرور کنید و به خود یادآوری کنید گه چرا این مسیر را انتخاب کرده اید.
گام دوم : نوع کسب و کاری را که می خواهید راه اندازی کنید مشخص کنید
این تصور که کسب و کار شما باید حتما یک محصول یا خدمتی جدید و خاص را به مخاطبان ارائه کند همواره درست نیست. چون همان طور که همه ی ما می بینیم بسیاری از کسب و کارها نوآوری خاصی نداشته و همان محصولات را ارائه می دهند ولی با شکلی متفاوت.
گام سوم : برای خود یک نقشه تجاری تهیه کنید
طرح تجاری شاید به نظر خیلی پیچیده و غریب باشد ولی از ضروریات راه اندازی هر کسب و کاری است. از مهم ترین مزایای طرح تجاری این است که درست مثل یک نقشه ی راه مسیر را برای شما روشن کرده تا میزان دسترسی به اهدافتان کاملا برایتان مشخص باشد.
گام چهارم : رقیبان خود را خوب بشناسید
خب حالا که به قدر کافی از شرایط کاری خود اطلاعات به دست آوردید نوبت آنالیز رقبا در بازار اینترنت رسیده است.
گام پنجم : مقدمات لازم برای شروع کسب و کارتان را مشخص کنید
هر آنچه که برای شروع کار نیاز دارید تعیین کنید. اینکه ابزار شروع کسب و کار شما چه هستند و چگونه می توانید بهترین آن ها را تهیه کنید.
گام ششم : کسب و کار خود را شروع کنید
حال وقت آن رسیده تا کار خود را با توجه به اطلاعات و ابزار آلاتی که تهیه کرده اید عملی کنید.
توجه داشته باشید که صرف داشتن اطلاعات و ابزار برای شروع کسب و کار کافی نیست! شما باید فعل خواستن را صرف کنید.

راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی

راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی

درباره نویسنده

پروژه های بزرگ و کوچک زیادی را در داخل و خارج از کشور انجام داده ام. تمامی مطالبی که در اینجا می نویسم نیاز های روزانه من بوده است و کاربرد عملیاتی دارد. مطمئنا روزی به درد شما هم می خورد، پس با دقت بخوانید!

نوشته های مرتبط