پیدا کردن ایده خلاقانه برای کسب و کار آنلاین

از سخت ترین و پیچیده ترین مراحل شروع هر کسب و کار آنلاینی، یافتن ایده خلاقانه برای کسب و کار آنلاین است. در واقع دلیل اصلی بسیاری از افراد که به تجارت الکترونیک علاقه مندند ولی تمایلی به ورود به بازار کسب و کار آنلاین ندارند، عدم داشتن ایده ای مناسب برای این کار است.  این واقعیت نیز وجود دارد که بعد از موفقیت یک ایده ی جدید تلاش افراد برای ارائه ی ایده های جدید تر بیشتر می شود. در این مدت با بررسی پیام هایی که برای مشاوره مدیریت به ما ارسال شده است، دیده شده که بسیاری از افراد به دنبال ایده برای کسب و کار آنلاین  خود هستند.

ایده خلاقانه برای کسب و کار آنلاین

ایده خلاقانه برای کسب و کار آنلاین

به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به طور خلاصه به شما آموزش دهیم که چگونه ایده خلاقانه برای کسب و کار آنلاین خود پیدا کنید.
گام اول : سایتهای جدید را بررسی کنید
سایت های جدید خاجی و ایرانی را جستجو کنید و در آن ها چرخی بزنید. نوع طراحی های آن ها و مطالب و خدماتی که ارائه می دهند را بررسی کنید و ایده هایی که از آن ها در کسب و کار آنلاین خود استفاده کرده اند یادداشت کنید. به این ترتیب ایده های جدیدی نیز به ذهن شما خواهد رسید.
گام دوم : ترکیب ایده ها
گاهی می توان به جای خلق یک ایده کاملاً بکر و جدید، از ترکیب چند ایده مختلف که اجرا شده اند ایده ای ترکیبی را ایجاد کرد. گاهی نیز می توان ایده ای که اجرا شده را به شکلی بهتر و خلاقانه تری پیاده سازی کرد.
گام سوم : توجه به ایده ها
هر ایده ای که به ذهنتان رسید را یادداشت کنید. به این فکر نکنید که ایده های شما تا چه حد قابل اجرا یا پر بازده و کم بازده هستند، مهم این است که به تفکرات و ایده های خود بها دهید. ایده هایتان را یادداشت کنید تا در جایی خارج از ذهن خود نیز ایده هایتان را بررسی و تجزیه و تحلیل کنید.
گام چهارم : ایده خود را بسط دهید
از میان ایده هایی که یادداشت کرده اید ایده ای را که به نظر جذاب تر و قابل اجرا تر است انتخاب کرده و آن را تا می توانید بسط دهید. ابعاد مختلف آن را بررسی کرده و برای آن ها برنامه ریزی کنید. با کلمات مرتبط با ایده ی خود بازی کنید، انقدر آن ها جا به جا کنید و اولویت ها را بالا و پایین کنید تا به ایده ی اصلی و پخته ای که مطلوب شماست دست یابید. تا می توانید ایده را کم و زیاد کرده تا در نهایت،ایده اصلی و پخته شده از دل آن بیرون بیاید. توجه داشته باشید که در هر مرحله ای که متوجه شدید ایده ی شما هملی نیست کار را متوقف کرده و به سراغ ایده ی دیگری بروید.

گام پنجم : مشورت کنید
ایده ای که شما انتخاب کرده اید ممکن است در حیطه ی اصلی تخصص و مهارت های شما نباشد پس لازم است آن را با یک متخصص قابل اعتماد مطرح کرده و آن را از نظر حرفه ای نیز تجزیه و تحلیل کنید. با افراد مختلف مشورت کنید. این افراد می توانند آشنایان و اقوامی باشند که صرفا یک استفاده کننده از اینترنت هستند یا کسانی که در کسب و کار آنلاین مهارت ئ تجربه دارند و یا کسی که خاصه در زمینه ی ایده ی شما تحصیلات و دانش علمی دارد.

درباره نویسنده

پروژه های بزرگ و کوچک زیادی را در داخل و خارج از کشور انجام داده ام. تمامی مطالبی که در اینجا می نویسم نیاز های روزانه من بوده است و کاربرد عملیاتی دارد. مطمئنا روزی به درد شما هم می خورد، پس با دقت بخوانید!

نوشته های مرتبط