نحوه شروع پرزنت موفق شرکتی

برای شروع یک پرزنت موفق شرکتی روش های مختلفی را دیده ام. اما سه روش زیر به نظر موفق تر از بقیه است. و البته بهترین روش، سومی است که در زیر می بینید.

روش 1: شروع با سئوال

آیا می دانید سالانه چند میلیون دلار خسارت به صنعت نفت وارد می شود.

روش 2: استفاده از یک حقیقت شگفت انگیز

امروزه تعداد افراد زنده روی زمین بیشتر از کل مردگان تاریخ بشریت است. این جمله می تواند هزاران کلمه را در خود داشته باشد و ذهن مخاطب را به خود مشغول کند.

روش 3: داستان گفتن

بهترین روش شروع یک پرزنت مانند گفتن داستان است. روزی روزگاری…. البته در کسب و کار نمی توان به همان روش داستان را شروع کرد. هیچ وقت جک ولش یا استیو جابز یکی بود یکی نبود نگفته اند.

اما می توان این گونه پیش برد، زمستان سال 1395 در یک کنفرانس بین اللمللی در مونیخ با شرکت X آشنا شدم. این شرکت در زمینه ارزیابی ریسک کار می کرد. وقتی متوجه شد که من در زمینه نفت کار می کنم، به من گفت می دانی که 80 درصد خسارات وارده به صنعت از نظر میزان خسارت مربوط به صنعت نفت است؟؟

دلیل را از او پرسیدم. یک جواب ساده داشت، ضعف صنعت نفت در شناخت بیمه نامه های و همین طور ضعف در ارزیابی ریسک. این دلیلی بود برای شروع کار ما در زمینه ارزیابی ریسک و طراحی بیمه نامه های صنعتی.

 

 

 

درباره نویسنده

پروژه های بزرگ و کوچک زیادی را در داخل و خارج از کشور انجام داده ام. تمامی مطالبی که در اینجا می نویسم نیاز های روزانه من بوده است و کاربرد عملیاتی دارد. مطمئنا روزی به درد شما هم می خورد، پس با دقت بخوانید!

نوشته های مرتبط