نقش کارآفرینی در اشتغال

کارآفرینان در ایجاد اشتغال نیز نقش مهمی دارند. حدودا نیمی از کارکنان کشورهای توسعه یافته، در کسب و کار های کوچک ایجاد شده توسط کارآفرینان، مشغول به کار هستند. یک شرکت کارآفرین، برای شروع و اجرای فعالیت های خود نیاز به نیروی استخدامی جهت کار برای سامان بخشیدن به اوضاع دارد. این در حالیست که کارآفرینان، با ایجاد فعالیتی جدید، نه تنها خود از کارمندی استعفا داده و جایگاه شغلی را برای افرادی که قادر به کارآفرینی نیستند باز می کند، بلکه با استخدام افراد برای کسب و کار خود، در جامعه ایجاد اشتغال می نماید.

نقش کارآفرینی در اشتغال

نقش کارآفرینی در اشتغال

پیاده سازی یک شغل، کار مشکلی است، اما کارآفرینان آن را آسان کرده اند. کارآفرینی شغل هایی را ایجاد می کند، که معمولا بیشتر از نیاز به مهارتشان، به ایده ی آنها برای ایجاد ارتباط بهتر با مشتری برای فروش کالا یا خدمت نیاز داریم. ارتباط این کسب و کارهای ایجاد شده با یکدیگر نیز، ایجاد اشتغال می نماید. در سال ۱۹۷۵ بیل گیتس و پاول آلن، کمپانی کوچک ماکروسافت خود را با رویای تغییر شیوه ی استفاده ما از کامپیوتر تاسیس کردند. آنها موفق شدند اما نه بدون استفاده از یاری گرفتن از دیگران. امروزه، کارمندان ماکروسافت بیش از ۱۰۰ هزار نفر در جهان می رسد.
از سال ۱۹۸۰ تا کنون، بیش از ۳۴ میلیون شغل ایجاد شده در آمریکا، از کسب و کارهای کوچک ایجاد شده توسط کارآفرینان نشات می گیرد. در ایالات متحده آمریکا تعداد کارمندان شرکت های بزرگ کاسته شده است و ۵% از شرکت های تازه تاسیس، ۷۷% از شغل های جدید را ایجاد کرده اند. آمار کارآفرینی در ایران نیز نشان می دهد که تنها ۴۲ % از جمعیت ایران خواهان شغل های ثابت اداری و دولتی هستند. کارآفرینی از نظر دولت مورد تایید می باشد چرا که به علت قابلیت اشتغال زایی، به کاهش نرخ بیکاری که از اهداف کلان اقتصادی و اجتماعی دولت هاست، کمک می کند.

درباره نویسنده

پروژه های بزرگ و کوچک زیادی را در داخل و خارج از کشور انجام داده ام. تمامی مطالبی که در اینجا می نویسم نیاز های روزانه من بوده است و کاربرد عملیاتی دارد. مطمئنا روزی به درد شما هم می خورد، پس با دقت بخوانید!

نوشته های مرتبط