مشاوره سرمایه گذاری

مشاوره سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری خارجی خرید و کسب دارایی از سوی دولت‌ها، مؤسسات و افراد در کشورهای دیگر است. سرمایه‌گذاری‌های خارجی شامل دو نوع سرمایه‌گذاری مستقیم و سرمایه‌گذاری غیرمستقیم است. سرمایه‌گذاری‌های مستقیم خارجی (FDI) معمولاً شامل احداث کارخانه و مشارکت در پروژه‌های مشترک است، به‌ویژه در احداث واحدهای تولیدی که محصولات آن‌ها قبلاً به‌طور مستقیم وارد می‌شدند.

مشاوره سرمایه گذاری

مشاوره سرمایه گذاری

آن‌چنان‌که در گزارش آنکتاد (کنفرانس توسعه و تجارت سازمان ملل متحد) آمده، کشورهایی که قادر به جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی نباشند در معرض خطر حاشیه‌ای شدن درصحنه اقتصاد جهانی قرار می‌گیرند. مسئله حیاتی برای کشورهای درحال‌توسعه این است که حداکثر شرایط مساعد برای سرمایه‌گذاری مستقیم را ایجاد کنند تا بتوانند منافع حاصل از این جریان‌ها را برای خود به حداکثر برسانند.

طبق ماده ۳ قانون تشویق و حمایت سرمایه‌گذاری خارجی، پذیرش سرمایه‌گذاری خارجی در چارچوب روش‌های سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی و سرمایه‌گذاری خارجی در چارچوب ترتیبات قراردادی شامل انواع روش‌های ساخت، بهره‌برداری و واگذاری (B.O.T)، بیع متقابل و مشارکت مدنی قابل‌اجراست.

در سرمایه‌گذاری غیرمستقیم خارجی، مدیریت پرتفوی (Portfolio) نیز به‌عنوان مجموعه سهام و اوراق بهادار تحت تملک اشخاص حقیقی و حقوقی خارجی، در‌ حال‌ حاضر، ۱۰درصد میزان سرمایه‌گذاری خارجی است که به نظر بعضی صاحب‌نظران اقتصادی باید به ۲۰ تا ۲۵درصد آن برسد تا بتواند محرکی برای افزایش و ارتقای انگیزه حضور سرمایه‌گذاران خارجی باشد. در‌ حال‌ حاضر نیز سرمایه‌گذاران می‌توانند، پس از خرید سهام در بازار بورس اوراق بهادار، به سازمان سرمایه‌گذاری خارجی مراجعه و حداکثر ظرف ۱۵ روز مجوز سرمایه‌گذاری را دریافت کنند. نحوه حضور و جذب آن در قانون تشویق و حمایت سرمایه‌گذاری خارجی و ماده ۱۵ آیین‌نامه اجرایی آن آمده است.این سرمایه‌گذاری‌ها می‌تواند از سوی بخش عمومی یا بخش خصوصی خارجی صورت گیرد و حسب ماده ۴ قانون ذکرشده، سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های دولتی خارجی نیز خصوصی تلقی می‌شود.

خدمت جدیدی از تیم مشاوره مدیریت مشاوران ما در حوزه سرمایه‌گذاری در جنوب شرق آسیا و شرق اروپا: دفتر تیم مشاوران ما در شانگهای چین با کمک چند موسسه مالی و اعتباری در جنوب شرق آسیا ازجمله در شانگهای ، هنگ‌کنگ، ویتنام ، مالزی ، برمه ، تایلند ، تایوان و منطقه طلایی ماکائو و در شرق اروپا در کشورهای ارمنستان،گرجستان،اکراین،آذربایجان،مولداوی،بلاروس و مجارستان خدمات مشاوره سرمایه‌گذاری ارائه می‌نماید. برای دریافت مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

خدماتی که تیم مشاوره مدیریت مشاوران ما برای شما سرمایه‌گذار عزیز فراهم می‌سازد:

ارائه مشاوره مدیریت در مورد فرصت‌ها و زمینه‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌های تولید، تجارت، خدمات
معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه ساخت‌وساز املاک تجاری
طراحی، مشاوره و اجرای و ارائه طرح‌های توجیهی قابل‌قبول برای بانک‌های بین‌المللی
معرفی شرکت‌های کوچک و بزرگ پذیرنده سرمایه با ثبت قانونی توسط دولت مطبوع
تأمین مالی از بانک‌ها و مؤسسات مالی برای اجرا پروژه‌ای تولیدی، تجاری، خدماتی

Post source : iranmct.com

درباره نویسنده

پروژه های بزرگ و کوچک زیادی را در داخل و خارج از کشور انجام داده ام. تمامی مطالبی که در اینجا می نویسم نیاز های روزانه من بوده است و کاربرد عملیاتی دارد. مطمئنا روزی به درد شما هم می خورد، پس با دقت بخوانید!

نوشته های مرتبط