عوامل کلیدی کارآفرینی

دانشمندان و صاحب نظران در علم اقتصاد، عوامل کلیدی کارآفرینی ارائه کرده اند که برای کمبودهای کارآفرینی جهانی موثر می باشند. این عوامل عبارتند از:
 درس گرفتن از شکست دیگران
ترجیحا به جای ستایش کردن درصد کمی از کسب و کارهای کارآفرین موفق، به تحقیق در مورد کارآفرینان شکست خورده بپردازیم. این تحقیقات می تواند شانس شما برای موفقیت را به شدت افزایش دهد. تا زمانی که دیگر کارآفرینان مرتکب خطای تکراری می شوند، شما می توانید از خطاهای دیگران عبرت گرفته و از آن قبل از وقوع جلوگیری نمایید. کارآفرین بهتر است تواضع یادگیری از خطای دیگران را قبل از ارتکاب آن داشته باشد؛ این یک راز موفقیت است.
 از خواسته ی خود مطمئن شوید
به دلیل این که ایجاد یک کارآفرینی، بسیار سخت است، حصول اطمینان از این که برنامه ی درستی را در پیش دارید، برای کارآفرین امری حیاتی است. اگر شما چیزی را واقعا می خواهید، مدت طولانی روی آن فکر و تحقیق کنید و روی دستیابی به آن مصر باشید. یک کارآفرین موفق ممکن است پیش از دریافت ایده ی نهایی کسب و کارخود چندین بار شکست بخورد و دوباره برخیزد تا به موفقیت برسد.
 حل مشکلات
کارآفرین باید همیشه به دنبال مشکلات باشد تا آنها را حل کند و از ایجاد آن به نحوی دیگر جلوگیری کند. به عبارتی دیگر، کارآفرین نباید با راه حل به دنبال مشکل بگردد؛ بلکه باید مشکل را پیدا کرده، سپس راه حلی قطعی برای آن ارائه دهد.
 مشتاق باشید
برای موفقیت، بهتر است ابتدا علاقه خود را پیدا کنید و سپس کسب و کار مربوط به آن را ایجاد کنید. علاقه، عاملی است که از لغزش شما پیشگیری می کند و مانع عقب نشینی شما در میان کار می شود.
 پند گرفتن ار تجربه ی دیگران
ناصحی که خود رد کاری موفق شده است، به خوبی خواندن کتاب، اینترنت و بهتر از افرادی که شما را تشویق می کنند، می تواند موثر باشد. پند افراد با تجربه، بهتر از برنامه ای آموزشی برای ایجاد کارآفرینی به شما کمک می کند.
 ایمان به داشته های خود
قلب و احساس شما بهترین راهنمای شما برای گرفتن تصمیمات مهم می باشند. عوامل گوناگونی در دنیای واقعی وجود دارد که به راحتی نمی توان همه ی آنها را درنظر گرفت. کارآفرین موفق کسی است که به دانسته ها و تصمیمات خود ایمان داشته باشد.
 تمرکز داشتن بر روی ماموریت
کارآفرین موفق، به طور دقیق بر روی فرصت ها تمرکز می کند. گذشتن از فعالیت های با استراتژی های خاص و حواس پرتی های مربوط به آن، می تواند تمرکز بر روی فرصت های پیش رو را افزایش دهد. شرکت ها ترجیح می دهند در یک زمان های فعالیت های گوناگونی را انجام دهند به جای اینکه فعالیت های کمی را با کیفیت اجرا کنند. کارآفرین خوب، تمرکز خود را بر روی اجرای فرآیند به بهترین نحو معطوف می کند.
 از مسیر لذت ببرید!
مسیر موفقیت، مسیری طولانی است. بیشتر افراد به شما می گویند که بر روی اهداف خود تمرکز کنید، اما ناوین جین، در مقاله ی خود می گوید: “افراد موفق بر مسیر خود تمرکز می کنند، و موفقیت های کوچک در مسیر خود را جشن می گیرند؛ آیا این عاقلانه است که شما بخش عظیمی از زندگی را صرف رسیدن به هدف کنید، بدون لذت بردن از مسیر؟”

عوامل کلیدی کارآفرینی

عوامل کلیدی کارآفرینی

مزایای کارآفرینی
رایان هیمل معتقد است که زمانی که شما به یک موفقیت بزرگ در کسب و کار می رسید، خیلی ساده می توانید مزایای کارآفرینی را درک کنید، اما مسئله ی مهم مربوط به زمانی است که کارتان گسترش آنچنانی نداشته و همچنان یک شغل کوچک باقی مانده است. کارآفرینی به سرعت در میام مردم محبوبیت پیدا کرده است؛ چراکه مزایای آن برای برای افرادی که علاقه دارند برای خود کسب و کاری داشته باشند، بسیار زیاد است:
۱٫ آزادی
زمانی که شما کارمند هستید و صاحب کسب و کار مستقل نیستید، باید به تمام درخواست های مدیریت پاسخ دهید و آزادی خیلی کمی در محل کارتان دارید. درهرحال اگر شما یک کارآفرین باشید و کسب و کار خود را شروع کنید، شما قوانین خود را پایه گذاری می کنید و بر اساس خواست خود نوع کارتان را تعیین می کنید. شما به وسیله خودتان مدیریت می شوید و دارای درجه ای از آزادی می باشید که کمتر در مشاغل کارمندی مشاهده می شود.
۲٫ تعیین درآمد خود
به عنوان صاحب کسب و کار، شما توانایی دارید میزان دستمزد، سود و سرمایه گذاری را مشخص کنید. کاری که شما انجام می دهید برابر است با سودی که دریافت می کنید؛ مزایای بزرگی که در یک شرکت به عنوان کارمند برای شرکت به دست می آوردید، به عنوان کارآفرین، نصیب خودتان می شود. شما می توانید از کسب و کارتان، سودی بدست آورید که به عنوان یک کارمند معمولی نمی توانستید به دست آورید. شما می توانید مهارت های خود را در کسب و کاری استفاده کنید که اطمینان دارید تمام سود حاصل از آن نصیب خودتان می شود.
۳٫ فرصت دست گرفتن کنترل
صاحب یک شرکت یا کسب و کار، به عنوان کارآفرین مستقل که فرصت کنترل کسب و کار خود را دارد، طلقی می شود. آنان توانایی رسیدن به اهدافی که برایشان مهم است را دارند. کارآفرینی به کارآفرین این فرصت را می دهد، که در مورد رویاها و برنامه های خود و چگونگی دستیابی به آنها، خود تصمیم گیرد.
۴٫ شانس برای ایجاد تغییرات
بعضی از مردم، بسیار برای ایجاد تغییرات در جامعه تلاش می کنند. اما همهی آنها شانس ایجاد این تغییرات را ندارند. کارآفرینی شانس ایجاد این تغییرات را به افراد می دهد. مردم برای ایجاد تغییر در جامعه و حل مشکلات اجتماعی، به دنبال فرصتی مناسب هستند. با یافتن این فرصت ها و کارآفرینی می توان تغییراتی را در جامعه ایجاد کرد.
۵٫ کمک به افراد برای کار با حداکثر توان
بیشتر کارآفرینان، فرصت های را پیدا می کنند که کار در آن زمینه، بسیار لذت بخش است. آنها کسب و کارشان را به عنوان ابزاری برای بیان و رسیدن به خواسته های خود در نظر می گیرند. کارآفرینی به عنوان یک امتحان برای سنجش میزان مهارت، توانایی و مصمم بودن شما در ایجاد این کسب و کار با استفاده از میزان موفقیت شما می باشد.
۶٫ برای به دست آوردن بیشترین سود
به دست آوردن بیشترین سود از طریق کارآفرینی، یکی از مهمترین مزایا و محرک هایی است که افراد را به این نوع فعالیت ها علاقه مند و به سمت کارآفرینی تشویق می کند. میزان سود شرکت و کسب و کار، نقش حیاتی در تصمیم گیری برای ایجاد کارآفرینی را ایفا می کند. میزان سود یک شرکت، مهمترین نشان دهنده ی میزان موفقیت یک کارآفرین در فرآیند کسب و کار می باشد.

درباره نویسنده

پروژه های بزرگ و کوچک زیادی را در داخل و خارج از کشور انجام داده ام. تمامی مطالبی که در اینجا می نویسم نیاز های روزانه من بوده است و کاربرد عملیاتی دارد. مطمئنا روزی به درد شما هم می خورد، پس با دقت بخوانید!

نوشته های مرتبط