سوالات رایج در طرح توجیهی

سوالات رایج در طرح توجیهی که در ابتدا باید به آن پاسخ دهید عبارتد از :  چه‌کسی‌، چه‌ چیزی، کجا، چه‌ موقع‌، چرا، چگونه‌،چقدر

در ابتدای‌ هر بخش‌ از طرح توجیهی به‌هر یک‌ از این‌ پرسش‌ها در یک‌ پاراگراف‌ پاسخ‌ دهید. سپس‌ با تشریح‌ هر کدام‌ از آن‌ مطالب‌ در متن‌ به‌کار ادامه‌ دهید. طرح توجیهی هیچ محدودیتی‌ از نظرحجم یا تعداد صفحات ندارد. بطور متوسط‌ طرح توجیهی در۳۰ تا ۴۰ صفحه‌ تهیه می شود‌. طرح‌ را به‌بخش‌های‌ مختلف‌ تقسیم‌ کنید. درمورد کارهایی که باید صورت بگیرند زمانهای شروع و ختم هر کار را تعیین کنید. نوشتن‌ طرح توجیهی موثر به‌نظم‌، صرف‌ وقت‌ و نگارش‌ نیاز دارد.

سوالات رایج در طرح توجیهی

سوالات رایج در طرح توجیهی

با تهیه‌ فهرست‌ اسناد به‌ هنگام‌ نوشتن‌ متن‌ در زمان‌ صرفه‌جویی‌ می‌کنید. مثلاً چنانچه‌هنگام‌ نوشتن‌ در مورد ساختار قانونی‌ و حقوقی‌ کسب وکار خود متوجه شدید که به نسخه ای‌ از توافق‌نامه‌ همکاری‌ نیاز دارید، این‌ توافق‌ نامه‌ را در فهرست‌ اسناد اضافه‌ نمائید. به‌هنگام‌ تکمیل‌ هر‌ بخش‌ از طرح تجاری‌ فهرستی‌ نیز از اسناد مورد نیاز تهیه‌‌کنید. با به‌خاطر داشتن‌ این‌ مطالب‌ می‌توانید تهیه‌ طرح‌ تجاری خود را آغاز کنید. با مطالعه این مطلب تصویری‌ از روند تهیه طرح توجیهی بدست‌ خواهید آورید.

طرح توجیهی,طرح توجیهی چیست,تعریف طرح توجیهی,طرح,توجیهی

Post source : http://www.isanat.com/

درباره نویسنده

پروژه های بزرگ و کوچک زیادی را در داخل و خارج از کشور انجام داده ام. تمامی مطالبی که در اینجا می نویسم نیاز های روزانه من بوده است و کاربرد عملیاتی دارد. مطمئنا روزی به درد شما هم می خورد، پس با دقت بخوانید!

نوشته های مرتبط