حیطه تجارت الکترونیک

نیاز است که حیطه تجارت الکترونیک را بدانید. اکثر فرآیندهای الکترونیکی در اینترنت و با استفاده از شبکه گسترده جهانی انجام می گیرد. اما این بدین معنی نیست که حیطه ی تجارت الکترونیک به اینترنت محدود می شود. در دنیای امروز شما می تواند با استفاده از تلفن های خانگی، قبض ها و دیگر تسهیلات خود را مانند وام پرداخت کنید. از طرفی در بسیاری از فروشگاه های بزرگ شما می توانید با استفاده از ماشین های اتوماتیک، بدون نیاز به اپراتور خریدهایی مانند قهوه، آب میوه و … داشته باشید.

حیطه تجارت الکترونیک

حیطه تجارت الکترونیک

یا حتی خیلی ساده تر زمانی که شما در یک فروشگاه به صورت حضوری اقدام به خرید می کنید و سپس پرداخت خود را با استفاده از کارت های بانکی انجام می دهید، شما جزئی از یک تجارت الکترونیک هستید. در نتیجه حیطه تجارت الکترونیک محدود به اینترنت و یا خرید غیر حضوری نمی شود. بلکه در هر شرایطی که شما از شاهراه های ارتباطی، مانند تلفن، اینترنت، انتن های مخابراتی و … استفاده کنید، در حیطه ی تجارت الکترونیک قرار دارید.

درباره نویسنده

پروژه های بزرگ و کوچک زیادی را در داخل و خارج از کشور انجام داده ام. تمامی مطالبی که در اینجا می نویسم نیاز های روزانه من بوده است و کاربرد عملیاتی دارد. مطمئنا روزی به درد شما هم می خورد، پس با دقت بخوانید!

نوشته های مرتبط