بخشهای مختلف طرح توجیهی

ما برای شما عزیزان، استاندارد کاملی را برای تدوین طرح های توجیهی تدوین و آماده کرده ایم و بر اساس آن هر طرح توجیهی می تواند شامل فصل های زیر باشد؛ البته باید توجه داشت که بر اساس موضوع طرح، نیاز کارفرما، نیاز سازمان یا بانکی که طرح برای آنجا تدوین می شود؛ برخی از فصول می توانند حذف شوند.

بخشهای مختلف طرح توجیهی

بخشهای مختلف طرح توجیهی

فصل اول طرح توجیهیچکیده
ما به طور استاندارد، در اولین فصل از طرح توجیهی؛ یک چکیده و خلاصه ای از تمام یافته های مطالعه در فصول بعدی را ارائه می کنیم.

فصل دوم طرح توجیهیمعرفی کارفرما
در دومین فصل از طرح توجیهی ، سوابق، تحصیلات و توانمندی های کارفرما را معرفی می کنیم تا سرمایه گذار (چه بانک، چه وزارتخانه های دولتی و …) از توانمندی کارفرما برای اجرای موضوع طرح توجیهی اطمینان حاصل کنند

فصل سوم طرح توجیهیمعرفی محصول/خدمت
در سومین فصل از طرح توجیهی، محصول یا خدمتی که موضوع طرح است را به لحاظ ویژگیهای محصول و لزوم عرضه آن به بازار مورد بررسی و تحلیل قرار می دهیم.

فصل چهارم طرح توجیهیمطالعات فنی
در سومین فصل از طرح توجیهی؛ بررسی های فنی مربوط به موضوع طرح توجیهی مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد، معرفی ماشین آلات، فرآیند تولید، میزان برق و آب و … و همچنین ظرفیت تولید یا خدمترسانی و … در این فصل انجام می پذیرد.

فصل پنجم طرح توجیهیمطالعات بازار
در اینجا با توجه به نیاز کارفرما و سازمان مدنظر، مطالعات بازار بر اساس اطلاعات کتابخانه ای یا اطلاعات دست اول مورد مطالعه قرار می گیرد تا ظرفیتهای پاسخ داده نشدۀ بازار را شناسایی نماییم.

فصل ششم طرح توجیهیمطالعات مالی
یکی از مهمترین فصول ما در طرح توجیهی همین فصل است، تمام شاخصهای مالی طرح در این فصل محاسبه می گردند. پیش بینی صورت حساب سود و زبان ۵ساله و نرخ بازگشت سرمایه و NPV از مهمترین شاخصهایی است که در این فصل محاسبه می گردد.

طرح توجیهی,طرح توجیهی چیست,تعریف طرح توجیهی,طرح,توجیهی,نوشتن طرح توجیهی,تدوین طرح توجیهی

Post source : com.طرح-توجیهی

درباره نویسنده

پروژه های بزرگ و کوچک زیادی را در داخل و خارج از کشور انجام داده ام. تمامی مطالبی که در اینجا می نویسم نیاز های روزانه من بوده است و کاربرد عملیاتی دارد. مطمئنا روزی به درد شما هم می خورد، پس با دقت بخوانید!

نوشته های مرتبط